راه بند
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 7
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 142
چت باکس

راه بند و انواع راه بند آكاردئوني، اهرمي، ستوني و مكانيكي

راه بند يا راهبند هر نوع شي و ساختاري است كه در راه هاي مختلف مانع ايجاد مي كند تا به طور موقت يا ثابت رفت و آمد را متوقف يا به مسير دلخواه هدايت كند. انواع ابزارها مانند دوربين مدار بسته، تابلو، چراغ و غيره نيز بر روي اين راه بند يا راهبند قابل نصب هستند. از راه بند در راه ها و جاده ها، پاركينگ ها، ورودي اماكن مختلف تجاري، آموزشي، تفريحي، وامنيتي به وفور استفاده مي شود.

در اين مطلب مي‌خوانيد:

راه بند يا راهبند اهرمي

راه بند يا راهبند ستوني

راه بند يا راهبند مكانيكي

راه بند يا راهبند خودرو

راه بند يا راهبند آكاردئوني

قيمت راه بند يا راهبند

در خريد راه بند(راهبند) چه نكاتي را در نظر بگيريم؟

 

انواع راه بند يا راهبند

از نظر نوع كاركرد و قابليت از نظر سيستم محركه داخلي راه بند يا راهبند نوع اول از نظر كاركرد و قابليت را مي توان مجددا به دو نوع راه بند يا راهبند اهرمي و راه بند يا راهبند ستوني تقسيم بندي كرد.

راه بند يا راهبند اهرمي

اين نوع از راه بند را بايد رايج ترين نوع راه بند يا راهبند تاكنون مشاهده شده ناميد. حتما شما هم تا به حال با اين نوع از راه بند يا راهبند مواجه شده ايد. در اكثر ورودي شهرك ها، مكان هاي نظامي، و بسياري ديگر از مكان هاي ديگر بخصوص پاركينگ ها اين نوع از راه بند ها را مشاهده كرده ايد.

راه بند يا راهبند اهرمي

براي نصب اين راه بند معمولا ابتدا ستوني به ارتفاع يك متر نصب مي نمايند، و سپس به آن يك ميله متصل مي سازند كه بصورت اهرم به طول 2 تا 8 متر بالا و پايين رفته و مسير تردد (بخصوص خودروها) را مسدود خواهد نمود.

راه بند يا راهبند ستوني

اين نوع راه بند يا راهبند نيز بسيار رايج است و به راه بند ضد تروريستي معروف است.

راه بند يا راهبند ستوني

 و آن را در مسيرهاي تردد، و خيابان ها بارها مشاهده كرده ايد. مانند  راه بند ستون بخصوص در اطراف پياده رو ها تعبيه شده و باعث كننترل ترددها مي گردند. قابليت هاي آنها سادگي، كارايي، محكم بودن، توانايي هماهنگ سازي با محيط اطراف، ايمني و در نهايت و از همه مهم تر مقاومت بسيار بالاي آنهاست. نوع دوم راه بند را بايد تقسيم بندي از نظر سيستم محركه ناميد. اين نوع از راه بند نيز داراي دو دسته هستند كه عبارتست از راه بند هيدروليكي و راه بند مكانيكي

راه بند  يا راهبند مكانيكي

تعداد تردد كمتري در ساعت را كنترل كرده و معمولا قيمتي پايين تر دارد.

راه بند يا راهبند هيدروليكي

مي تواند تعداد تردد بيشتري را در طي ساعت كنترل كرده و صد البته داراي قيمتي بمراتب بيشتر است.

راه بند صف آرا يا راه بند تشريفاتي

يكي ديگر از راه بند هاي  بسيار پر كاربرد است كه معمولا در هتل ها،  فروشگاه ها، نمايشگاه ها و بسياري ديگر از مكان هاي مختلف آنها را ديده ايد، اين نوع راه بند را مي توان در دسته راه بند هاي ستوني جاي داد.

راه بند يا راهبند تشريفاتي

 

راه بند يا راهبند خودرو

اين نوع راه بند در درون زمين كار گذارده شده و در صورت تمايل از جاي خود خارج شده و مسير تردد اتومبيل را مي بندد. اين نوع از راه بند ها مقاوم بوده و قدرت بازدارندگي نيز دارند.

راه بند يا راهبند آكاردئوني

آكاردئون در لغت نام نوعي آلت موسيقي است كه بدنه اي چين دار با زبانه هاي فلزي دارد و از نظر ظاهري راه بند يا راهبند آكاردئوني بدان ها شبيه هستند.

 

 

اين نوع راه بند يا راهبند بازشو/تاشو بوده و مي توان به راحتي آن ها را جمع آوري يا برپا كرد. سبك و بادوام هستند و از نظر ظاهري نيز بسيار شكيل و با هارموني هستند و نظر را به خوبي جلب مي كنند تا افراد متوجه علائم هشداري آن شوند. همچنين در كار خود ممكن است با اندازه هاي متفاوت راهرو، خيابان و غيره روبرو شويد كه براي اين منظور راه بند يا راهبند آكاردئوني انتخابي ايده آل هستند تا به مقدار دلخواه آن را باز كنيد. انواع تابلوها، علامت ها، چراغ و چشمك زن و دوربين روي آن ها قبل نصب است و به دليل كاركرد ساده بسيار بادوام هستند.

مزاياي راه بند يا راهبند آكاردئوني

توانايي پوشش عرضي تا 30 متر كه به صورت متر به متر به راهبند اضافه ميگردد. امكان نصب و استفاده به دو صورت دستي و اتوماتيك اشغال كردن فضاي بسيار محدود داراي LED هاي هشدار دهنده در سراسر راهبند

قيمت راه بند يا راهبند

 راه بند يا راهبند اصطلاحي عمومي است و انواع زياد آن از يك راه بند ريلي برقي تا يك راه بند ساده نوع اول مي توانند ساختاري ساده تا پيچيده باشند. به همين خاطر چنين طيف قيمتي بسيار گسترده بوده و از صد هزار تومان تا چند ده ميليون تومان مي تواند ادامه داشته باشد. در مورد نگه داري نيز معمولا هزينه اي نخواهند داشت و تا زماني كه آسيب نبينند مي توانند بدون مشكل كار كنند.

هزينه هاي جانبي مانند روغن كاري و نظافت قابل چشم پوشي خواهند بود و تعمير مداوم نيز براي اين ابزارها مورد نياز نيست. راه بند يا راهبند برقي نيز پرمصرف نيستند؛ البته اگر راه بند مورد نظر بسيار سنگين و ابعاد بزرگ باشد مي تواند هزينه برق شما را به شكل قابل توجهي افزايش دهد.

جنس راه بند يا راهبند

راه بند يا راهبند مي توانند از جنس استيل، انواع پلاستيك و پليمر باشند يا در برخي موارد نادر چوبي، سنگي و سيماني باشند. گاه يك راه بند با يكي از اين مواد ساخته مي شود و گاه مي تواند تركيبي بوده و مثلا جنس پايه هاي آن با اجزاي ديگر متفاوت باشد.

راه بند نوار قرمز چيست يا راه بند خطر چيست؟

اين راه بند يا راهبند به افراد اعلام هشدار مي كنند كه يك گذرگاه محدوديت تردد دارد. اين محدوديت مي تواند به معني عدم استفاده از آن معبر يا احتياط حين عبور باشد. مثلا در جاده اي كه در آن چاله اي حفر شده يا ساختماني كه محل ارتكاب يك جرم است، ممكن است از راه بند(راهبند) نوار قرمز استفاده گردد.

مانع نواري چيست؟

چسب و نوارهايي نيز براي ايجاد مانع يا علائم گذاري استفاده مي شوند كه با رنگ هاي درخشان رنگ هاي راه راه (معمولا زرد-مشكي يا قرمز-سفيد) يا كلماتي نظير "خطر" و "توجه" يا عبارات حقوقي يا هشداري روي آن ها ديده مي شود.

هم از سوي توليد كنندگان و زبان انگليسي و هم در كشورمان اصطلاحات مختلفي براي اين راه بند(راهبند) استفاده مي شود. چسب مانع، نوار هشدار، نوار ساخت و ساز، روبان ايمني، روبان اخطاري، پايانبند، و روبان ضبط از جمله اصطلاحات تجاري هستند كه مي توانند براي انواع اين راه بند(راهبند) مورد استفاده باشند.

در خريد راه بند چه نكاتي را در نظر بگيريم؟

راه بند يا راهبند نيز مانند ساير كالاها، استانداردها و ملزومات ايمني دارند كه هنگام تهيه آن ها بايد در نظر داشته باشيد. استاندارهاي داخلي، اروپايي و درجات حفاظتي IP از اين دست استانداردها براي راه بند يا راهبند مي باشند. بهتر است قبل از خريداري راه بند يا راهبند نقطه مورد نظر را شناسايي كنيد تا ببينيد چه ميزان اهميت دارد كه براي آن هزينه كنيد.

چقدر رفت و آمد دارد و اگر در محيط باز است شرايط جوي چگونه است. آيا توسط يك نيرو كنترل مي شود يا اتوماتيك است. آيا نياز به برق دارد و در اين صورت اگر آن منطقه زياد دچار قطعي برق مي شود شايد بهتر باشد راه بند يا راهبند شما مجهز به باطري پشتيبان باشد.

انواع سنسور ها و دستگاه هاي ذخيره اطلاعات مربوط به چهره يا پلاك ماشين نيز ممكن است براي راه بند شما مورد نياز باشد تا كارايي يا ايمني آن را بالاتر ببرد. پس از شناسايي نقطه مورد نظر مي توانيد ابعاد آن را نيز در نظر بگيريد و اقدام به خريد كنيد. اگر اين مسائل براي شما گيج كننده است يا امكان وارد كردن تمام مدل هاي خارجي مورد نظرتان ميسر نباشد بهتر است با متخصصان ما در اين زمينه مشورت كنيد.

راه بند سخت و نرم چيست؟

راه بند كه از نظر جنس متريال مورد استفاده يا نحوه ساخت انعطاف پذير يا نرم هستند در برخي نقاط مورد نيازند. راه بند يا راهبند نواري به شكل بند و ريسمان از نوع  راه بند نرم هستند. در برخي موارد، مثلا حفاظت از جان كارگران در حال كار، از راه بند يا سخت استفاده مي شود كه بلوك هاي بتني يا ريل هاي سخت فلزي از اين نوع مي باشند.

آيا خريد اينترنتي راه بند يا راهبند امكان پذير است؟

شما مي توانيد با ديدن محصولات در بستر وب، بدون نگراني بابت فشار رواني حضور فروشنده و رفت و آمدهاي اضافي با خيالي آسوده انواع محصولات ما را مورد بررسي و مقايسه قرار دهيد و در صورت نداشتن اطلاعات تخصصي مورد نياز از مقاله هاي علمي سايت ديدن كنيد يا با ما تماس بگيريد. امكان خريد به طرق مختلف براي عموم مشتريان ميسر است.

آيا در ايران، راه بند يا راهبند توليد مي شود؟

يكي از سوالات متداول مشتريان آن است كه آيا راه بند(راهبند) ساخت ايران وجود دارد. بهتر است بدانيد كه در كنار واردات راه بند يا راهبند ، انواع راهبند با كيفيت هاي متوسط تا عالي در كشورمان وجود دارد. منبع:راه بند|راهبند

 

منبع : راه بند يا راهبند

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ شهريور ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۳:۴۸ ] [ admin ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By geblog :.

درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب